Top Halloweenské reklamy

30. Nov, 2019

HALLOWEENSKÉ REKLAMY 

 

Včera proběhl Halloween. Zaznamenali jste ho? Jasně, není to úplně český svátek, ale postupné prorůstání americké subkultury se docela snaží, aby byl vidět. Jeho symbolem je vyprázdněná dýně, do níž jsou vyryty očička, nos a rozšklebeně rozesmátá ústa, přičemž uvnitř nebohé vykuchané zeleniny hoří svíčka. Ve Spojených státech při té příležitosti chodí i koledníci v „děsivých“ kostýmech škemrající o sladkosti, takže je to trochu podobné našim Velikonocům. Ale o tom dnes řeč nebude.

Během tohoto svátku se obvykle každý rok vyrojí docela početná spousta tematických reklam, které využijí tento den k originální podpoře svých produktů. Proč ne, většinou to patří k tomu lepšímu, co se za rok vyplodí, takže je na co se koukat. I my jsme letos zaznamenali několik zajímavých reklam, o kterých si myslíme, že stojí za zmínku — a to jak na české tak na světové scéně. Pojďme se na některé z nich blíže podívat.

Strašidelná zelenina

Brazilská síť prodejen s masem Viande dobře ví, že ke kvalitnímu a řádně propečenému steaku se výborně hodí pečená zelenina, například červená paprika. A protože v portugalsky mluvící zemi Jižní Ameriky mnohdy převažuje trend jíst maso bez přílohy, značka tomu šla naproti a vytvořila na Halloween tematický vizuál, který nadchne nápadem i jakýmsi spontánním nádechem.

via: Ads of the World
 

Každý správný muž má u sebe nůž

Tohle známé rčení se vtipnou formou rozhodla podpořit kanadská firma L’Émouleur, která vyrábí speciální sady japonských nožů. K příležitosti letošního Halloweenu vytvořila povedený vizuál se známými filmovými zabijáky, který ocení především milovníci hororů — a samozřejmě nožů. Chybí vám snad pořádný žabikuch do kuchyně? Pak je volba, kde ho koupit, docela jasná.

Via: Ads of the World
 

Halloweenská hrůza v McDonaldu

Ne že by jídlo v McDonaldu chutnalo (vyloženě) příšerně, ale co do halloweenské „příšernosti“ to letos ve Finsku dotáhli daleko. Statisticky nejobjednávanější hamburger v této severské zemi byl podpořen stolní reklamou, která při roztažení objevila jeho skutečnou halloweenskou podstatu. Jen povězte, odvážili byste se takový burger ochutnat?

Via: Ad of the World

Via: Ads of the World
 

Jedna dvě, monstrum jde

Ani v Čechách na tom s halloweenskými posty nejsme vůbec špatně. Jeden takový stylový post připravila agentura Social Sharks pro energetický nápoj Big Shock. Že vám tam trochu nesedí to logo připomínající pařáty Godzilly nebo památku po naštvaném Wolverinovi? To bude tím, že to byl nejspíš záměr.

Via: Social Sharks / Big Shock


Závěrem na vážnou notu

Na letošní Halloween vyšla v Kanadě i série kampaňových videí s názvem „Musí to skončit“ o domácím násilí na ženách, která sice zdánlivě nemají s tímto svátkem nic společného, a přesto vlastně ano. Ostatně jak už hlásá popis videa — „Pro některé ženy horor s Halloweenem nekončí“ — silná spojitost tady opravdu je. Podívejte se, proč jsme ho zařadili mezi náš dnešní výběr.

 

Která halloweenská reklama z našeho výběru se vám líbila nejvíc a proč?

Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.