HR trendy v roce 2023

02. Feb, 2023

Zajímá vás prostředí lidských zdrojů?
Naše HR managerka Veronika pro vás vytyčila několik HR trendů, které budou v roce 2023 v popředí oblasti lidských zdrojů.
 

Gamifikace 🎮

Jedná se o použití herních prvků v neherních kontextech, jako je používání odznaků, žebříčků k povzbuzení zaměstnanců k dosažení jejich cílů. 🏆

 

Metaverze 🕶

Podle společnosti Gartner bude 25 % lidí v metaverzu trávit alespoň jednu hodinu denně. Naznačují to registrace na virtuální akce jako jsou veletrhy, workshopy. Metaverze umožní přetvořit kreativní spolupracující a produktivní svět, aniž by byl omezován fyzickými konvencemi. 

 

Uhasněte oheň a ukončete syndrom vyhoření🔥

Tak zní další predikce pro HR na rok 2023 - jedním z největších trendů roku 2023 budou iniciativy, jež mají zabránit syndromu vyhoření či se mu úplně vyhnout. Správný work-life balanc bude více prosazován, protože se jedná o jeden z faktorů, který uchazeči upřednostňují při hledání práce. Společnosti mají v plánu nabízet například wellness programy.  

 

Retence👤

Další z větších trendů bude oblast retence čili udržení pracovníků. Vzhledem k zotavující se ekonomické situaci se společnosti budou obávat o ztrátu svých talentů, a proto se budou společnosti snažit investovat do vzdělání a rozvoje svých zaměstnanců. 🎓 

 

Dalším z trendů je Advanced HR tech📱

Předpovídá se, že do HR bude začleněno rozsáhlé začlenění umělé inteligence. Bude se jednat o funkce najímání, propouštění kandidátů, rozšiřování skupiny a usnadnění zapojení zaměstnanců na pracovišti.  

 

Propagace uvnitř pracoviště 🏢

Jedním z potencionálních trendů v oblasti lidských zdrojů v roce 2023 je upřednostnění interní mobility s cílem podpoření pracovní morálky a kariérního růstu zaměstnanců. Společnosti budou více investovat do rekvalifikací a zvyšování kvalifikací svých stálých zaměstnanců. 

 

Rok flexibility 

Jedním z největších trendů v roce 2023 má být podle predikcí růst práce na dálku. Vzhledem k tomu, že stále více společností přijímá flexibilní pracovní podmínky, je velmi pravděpodobné, že v několika dalších letech bude více a více zaměstnanců pracovat z domova. 🏠

 

Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.