Podzimní novinky na Instagramu

14. Nov, 2023

Jaké nové funkce nám Instagram za poslední dobu představil? 

 

Rozšíření Instagram Marketing API 

Instagram Marketing API umožňuje platformám třetích stran plánování a zveřejňování reklam, přičemž tento nový přírůstek poskytuje více způsobů, jak přizpůsobit své IG reklamy označením produktů přímo ve vašich aplikacích pro správu sociálních sítí.  Instagram v průběhu roku také přidal umístění reklam ve vyhledávání prostřednictvím rozhraní API v březnu a plánování příběhů prostřednictvím rozhraní Instagram Graph API v květnu. Nyní tedy máte mnohem více způsobů, jak spravovat své IG reklamy a organický obsah. 

 

Obsah obrázku boty, snímek obrazovky, text

Popis byl vytvořen automaticky

 

Instagram přináší novinky do stories 

Instagram testuje tři novinky ve stories. Nearby feed, který podporuje místní podniky, custom nálepky z fotografií objektů a highlight komentářů z příspěvků na profilu. 

 

Nearby feed 

První novinkou je nová funkce, kde se zobrazuje obsah zveřejněný v dané lokalitě. Nová funkce “Nearby” zvýrazní veřejný obsah od uživatelů a firem ve vašem okolí. Cílem je zvýšit angažovanost uživatelů a podpořit propagaci místních podniků. Funkci můžete nalézt na hlavní stránce Instagramu vedle sdílených stories. 

 

Custom nálepky 

Druhou funkcí je vytváření výřezů objektů přímo z vašich fotek, jako je tomu na iPhone zařízeních. Samolepka se následně uloží v engagement nástrojích stories a lze jí opětovně využít. Nový nástroj dokáže identifikovat konkrétní objekty na fotce, izolovaně je vystřihnout a vložit do obsahu.  Podle Instagramu bude možné vytvářet nálepky nejen z vlastních fotografií v galerii mobilního zařízení, ale také z relevantních obrázků, které vidíte veřejně na Instagramu. Kromě stories pak můžete tyto nálepky použít i ve videích reels. 
 

 

Highlight komentářů příspěvků 

Třetí novinkou je možnost zvýraznit vybraný komentář u příspěvků ve vašem stories. Díky sdílení vybraných komentářů ve stories, můžete vybudovat pevnější pouto s vašimi sledujícími a zvýšit tak hodnoty engagement metrik profilu. 
 


Přivítejte ankety v komentářích 

Instagram umožní uživatelům přidávat interaktivní ankety ke komentářům u příspěvků ve feedu a videí reels. Ankety samy o sobě nejsou na Instagramu ničím novým, protože již dříve byly dostupné ve stories a zprávách. Avšak tato jednoduchá a zábavná forma interakce se osvědčila a stala se oblíbeným nástrojem pro sdílení názorů a zapojení se do obsahu ostatních uživatelů. Tato novinka může být pro tvůrce a firmy skvělým způsobem, jak získat zpětnou vazbu a zvýšit interakci s publikem. 

 

Další pokus o zviditelnění “Notes” 

Poslední novinkou v našem článku je možnost přidávat videa do poznámek v záložce zpráv. Tato funkce by měla oživit poznámky a pomoci jim vyniknout mezi ostatním obsahem. Instagram věří, že tato nová možnost bude mít zvlášť úspěch u mladšího publika, které již v minulosti projevilo zájem o poznámky. Mladí uživatelé sdíleli poznámky desetkrát častěji než starší uživatelé, a více než 20 % poznámek vytvořených mladými uživateli se dočká i odpovědi od ostatních uživatelů. Tato novinka zahrnuje krátká videa, což by mohlo být pro mladší generace zvlášť atraktivní, protože mezi nimi jsou nejvíce rozšířené. 

Ankety v komentářích a přidání videí do Notes jsou nyní postupně zaváděny na Instagramu a brzy budou dostupné globálně. S těmito novými funkcemi by měl být Instagram zábavnější a interaktivnější prostředí ke každodennímu používání. 


Co říkáte na nové funkce, které nám Instagram představil a využíváte některé z nich? Nás Social Media team je z nich nadšený.  

Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.